RIGGING
Gamle Valsøyfjord Kraftstasjon. Det var tyskerne som bygde kraftstasjonen i 1943. Og det har vært kraftproduksjon der helt til 1993, da det ble bygd en ny kraftstasjon like ved. Nå ble det en arena for Plekterfesten 2007.
Her skal det bli fest. Men det gjenstår mye arbeid. Betong i tak, vegger og gulv. Ekko-ko-ko..
Veteranbåtklubben har ryddet ut det meste.
Det ble skåret ut større scene-åpning i anlednig Plekterfesten. Veteranbåtklubben i Valsøyfjord hadde gjort en stor innsats for å få til arrangementet.
Scenen skal plasseres lengst inn i lokalet.
Nå skal det rigges. Tak og vegger ble kledd med tepper, og gulvet med gummimatter. Vi måtte få kontroll med den voldsomme akustikken.
John Endre Raanes har kommet, og riggingen er i full gang. Mange gode hjelpere. På scenen: Andrč Nilsen. Foran scenen: John Endre Raanes (fra venstre), Lars Botten, Terje Holten og Christian Nilsen.
Storskjermen fra "Trondheim Lyd" er opp og går.
John Endre jobber med lysriggen.
Andrč Nilsen henger opp lyskasterne, og Heine Røe tester Hamond-orglet.
Lars Botten. Bak Christian Nilsen og John Endre Raanes. Det er mye utstyr som må til. Men John Endre har full kontoll.
John Endre Raanes.
Nå er det snart klart for den store Plekterfesten.
|